czwartek, 10 marca 2016

Lowcostowym pociągiem po Francji - OUIGO "atakuje" północ i zachód

Jeśli wybieracie sie w najblizszym czasie do Francji, to może przyjdzie wam ochota na mały wypad z jednego regionu do drugiego.

Możecie sobie spokojnie zaplanować taki szybki wypad dzięki francuskim szybkim pociągom TGV.
Możecie sobie nawet zorganizować jednodniówkę z Paryża do Lyonu, Nantes czy Lille.

Oficjalne TGV mają jednak to do siebie, ze są raczej drogie i im później kupuje się bilet, tym droższy on będzie.

Bilety wprowadzane są do sprzedaży dokładnie 3 miesiące przed data podróży i dzięki temu można dostać bilety po 25-30 € w jedna stronę.Ale można po Francji podróżować także równie szybko co pociągiem TGV, a równocześnie  dużo taniej. Nawet za 10€. Tak tak, za dychę:)

Trzy lata temu pisałam o otwarciu sprzedaży na pierwsze pociągi koloru turkusowego o dziwnej nazwie ni to francuskiej (OUI), ni to angielskiej (GO). W sumie OUIGO

Dla przypomnienia możecie zajrzeć do ówczesnego wpisu TUTAJ Znajdziecie tam opis różnic ouigo w stosunku do TGV.

Od tamtej pory kilkukrotnie miałam okazję jechać pociągami OUIGO na trasie z Montpellier lub z Nimes do Paris Marne-la-Valée Disneyland.

No i są nowości: OUIGO od tego roku rozszerza swą ofertę. Można teraz nim pojechać w stronę Bretanii (Nantes lub Rennes), albo odwiedzić mieszkańców północy Francji np w Tourcoing (skąd można metrem dojechać do Lille).

A od 2017 OUIGO będzie też jeździć do Strasburga i do Bordeaux!

Oto aktualna mapka  :

(źródło)Pamiętajcie, że im wcześniej kupicie bilet, tym będzie on tańszy, ale nawet w ostatniej chwili będzie on tańszy od normalnej ceny zwykłego TGV.

Oczywiście nie każdemu takie połączenia będą pasować, bo z Paryża pociągi OUIGO wyjeżdżają z trzech dworców na obrzeżach Paryża, ale jeśli chcecie pojechać z  Marsylii do Lyonu, to już będą to zupełnie te same dworce.


Zrobiłam przed chwilą dla was symulowaną rezerwację z około-paryskich dworców do Rennes, stolicy Bretanii (region w zachodniej części Francji).
Wypad za 20€ w obie strony  jest bardzo interesujący:)Na tej samej trasie tyle, że z Dworca  Paris Montparnasse (w samym Paryżu) najtańsze bilety będą po 25 € w jedną stronę, a normalny bilet kosztuje 86€ w jedną stronę (sprawdziłam przed chwilą)

A więc jak? Są wśród was jacyś chętni na przejażdżkę?#ouigo #lowcost #francja #pociag #podroze

5 komentarzy:

 1. No proszę czyli jednak da się za tą dychę coś znaleźć :) Myślę, że jest to naprawdę przystępna cena i zachęca do przejazdów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Bardzo przydatna informacja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Super sprawa! Co prawda ja mam godzinę drogi do Lyonu, więc musiałabym najpierw tam dojechać, ale i tak temat wydaje się opłacalny :) Co do TGV, to podobno są jakieś bilety weekendowe w lepszej cenie, ale jeszcze nie udało mi się zorientować konkretnie. Kojarzysz może coś takiego..?

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, marzy mi się podróż przez całą Francję, może kiedyś się uda. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ouigo to fajna opcja, sama kilka razy z niej korzystałam jeżdżąc z Aix do Paryża. Mam niestety jedno niemile wspomnienie, bo na dworcu trzeba być już 20-30 min przed odjazdem. Ja spóźniłam się i byłam 5 min przed i mnie nie wpuścili.

  OdpowiedzUsuń