poniedziałek, 22 grudnia 2014

Najpiękniejszy plac Europy w rytmie walca czyli grudniowy flash mob na Grande Place w BrukseliW piątek 19 grudnia odbył się wielki bal popularny na Wielkim Placu (Grande Place) w Brukseli.To miasto, organizator akcji Plaisirs d'hiver (jarmark świąteczny i inne animacje grudniowe w Brukseli), zainicjowało ten oryginalny flash mob w stylu retro.


Newsletter , facebook, twitter  i wiadomość błyskawicznie poszła w świat. 

W ten oto sposób piątkowy wieczór na placu, wokół choinki i szopki nie ograniczył się do oglądania spektaklu "dźwięk i światło" , a przerodził się w wielkie "walcowanie"...

Oto trzy moje krótkie filmiki nakręcone, by spróbować wam przekazać piękno spektaklu "światło i dźwięk" jaki można zobaczyć na Grande Place prawie co dzień w okresie jarmarku świątecznego


Organizatorzy zadbali o dwie sesje muzyczne rozbrzmiewające walcami (o 20.00 i o 20.30). Dominowały oczywiście walce wiedeńskie. 
Oto dwa krótkie filmiki nakręcone absolutnie amatorsko moja ręką (i aparatem)


Niektórzy uczestnicy to miłośnicy tańca, którzy tańczyć umieją świetnie i przybyli na plac w smokingach i długich sukniach. Inni znaleźli się tam przypadkowo i albo tylko patrzyli, albo po krótkim wahaniu , ruszali w tany. 

Niektórzy zaczepiali nieznajome osoby proponując ruszyć do walca.Bardzo fajna impreza i oby częściej powtarzana :)


Na zakończenie kilka zdjęć szopki na placu i pięknie oświetlonych zabytkowych budynków podczas spektaklu "światło i dźwięk" (son et lumière)

Bruksela, Grande Place , szopka 2014Po takich migawkach chyba łatwiej zrozumieć dlaczego tylu turystów przyjeżdża w grudniu do Brukseli...

A może i wy wybierzecie się za rok?

Najpiękniejszy plac Europy - a może i świata, jak twierdzą niektórzy -  naprawdę potrafi oczarować :)12 komentarzy:

 1. Przepięknie!!! Ależ chciałabym tam być!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ponoć we Wrocławiu tez teraz wyjątkowo pięknie :)?

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Witam i pozdrawiam świątecznie już z południa Francji :)

   Usuń
 4. Świetnie. Szkoda, że nie było mnie tam :) Najbardziej lubię część I i III wtedy to moim zdaniem jest najfajniejsza muzyka i światła. A jednak się wybrałaś - choć nieczęsto tam bywasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minęliście się z "balem" o dwa tygodnie, ale może kiedyś traficie na podobne atrakcje, jak nie w Brukseli to gdzie indziej?
   Na Plac przed wyjazdem na święta musiałam koniecznie pójść choć raz, nawet jeśli mi to nie po drodze :) Nie darowalabym sobie gdybym nie znalazła czasu po pracy... A tu jeszcze tance się trafiły :)

   Usuń
  2. Tańce, tańce, ale jakie ! :) Tak mi się skojarzyło w związku, że to walc. Planuję wybrać się na Wielki Koncert Galowy - Strauss Festival Orchestra, bo będzie m.in. w moim mieście.

   Usuń
 5. Ale pieknie! A mi nie udalo się dojśc na grand Place przed wyjazdem do Polski... Zdrowych , spokojnych świąt Niko zyczę!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowne! Zdjęcia robią wielkie wrażenie.
  Życzę wspaniałego świątecznego czasu.

  OdpowiedzUsuń